Srpski dubl nadmoćan: Đoković i Međedović za pobjedu Srbije protiv Grčke (FOTO/VIDEO)

Reprezentacija Srbije pobijedila je Grčku pošto je kombinacija Đoković/Međedović pobijedila grčki dubl sa 2:1 po setovima 6:3, 3:6, 6:3.

Drugi dan Dejvis kupa započeo je dubl mečom.

Nije dobro počelo po srpsku kombijnaciju. Đoković i Međedović su odmah na startu meča pretrpjeli brejk. Grčka kombijancija, koja je igrala u izmijenjenom sastavu, Petros Cicipas i Aristotelis Tanos bila je sigurnija na početku meča.

Nisu Đoković i Hamad najsigurnije ušli u ovaj duel. Međutim, u šestom gemu tim Srbije je uspio da vrati brejk i digne čitav Pionir na noge. A upravo je to poguralo Srbiju do novog brejka koji se ispostavio ključan za osvajanje prvo seta. Povela je Srbija sa 5:3, a potom je Hamad rutinski sa nekoliko bombi iz servisa završio posao u prvom setu – 6:3.

Od tog momenta srpski par je zaigrao mnogo bolje, prije svega sigurnije.

U drugom setu je bilo dosta tvrdo. Serveri su dobro čuvali svoje gemove, tako da nismo vidjeli isti broj brejkova kao u prvom setu.

Onda je došlo iznenađenje i brejk Grka koji je meč odveo u treći set.

U odlučujućem setu postojao je samo jedan tim. Srbija je neprestano napadal I tražila brejk, a Grčka se branila.

Branili su se Grci, ali su poklekli u osmom gemu. Ponovo, kao u prvom setu, Međedović je imao čast da odservira i opet su uslijedila servis bombe pa je I ovaj set završen identičnim rezultqatom – 6:3.

Uspjela se Srbija da dođe do trijumfa pošto je ovo bio njen treći poen.