Siner nastavio pohod ka odbrani titule u Pekingu

Janik Siner plasirao se u polufinale turnira u Pekingu pobjedom nad Jiržijem Lehečkom. Rezultat je bio 2:0 (6:2, 7:6).

Dva potpuno različita seta. Siner je bio dominantan u prvom, dok je Lehečka mogao u drugom setu da izbori odlučujući, međutim, mirnoća svjetskog broja jedan je presudila.

Siner je prilično lako došao do osvajanja prvog seta. Napravio je dva brejka, a češkom teniseru nije dozvolio priliku da mu oduzme servis. Posle 33 minuta je Siner osvojio prvi dio igre.

Drugi set se mnogo razlikovalo u odnosu na prvi. Lehečka je zaigrao mnogo bolje, stabilizovao servis i nije dozvolio Sineru mnogo prilika.

Završnica seta bila je veoma uzbudljiva. Siner nije iskoristio brejk loptu na 4:3, a potom je Lehečka do njegovih prvih u meču došao na 5:5. Došlo je vreme za tajbrejk.

Lehečka je imao dvije vezane set lopte, jednu na svoj servis i tu je stao. Siner je vezao četiri poena i nastavio pohod ka odbrani titule.

Naredni rival biće mu bolji iz duela Rubljov – Bu.