Pegula iz nokdauna do finala US opena

​Američka teniserka Džesika Pegula savladala je Čehinju Karolinu Muhovu i plasirala se u finale US opena. ​Šesta igračica planete je od 52. na WTA listi bila bolja poslije preokreta - 1:6, 6:4, 6:2.

Pegula je slavila poslije dva časa i 13 minuta igre, a u velikom finalu boriće se sa Arinom Sabalenkom (subota) za prvu Grend slem titulu u karijeri.

Nije imala baš sjajan ulazak u ovaj meč, debi u polufinalu na Grend slemu, ali je uspjela na vrijeme da se konsoliduje, najprije izjednači, a onda i dobije odlučujući set.

Muhova, koja je prošle godine igrala i finale Rolan Garosa, uništila je Amerikanku u prvom setu za manje od pola sata.

Dobro je otvorila i naredni, povela sa 2:0, uz prednost brejka, ispustila ga, a onda poslije nove razmjene brejkova, izgubila servis u 10. gemu.

Pegula je sjajno ušla u odlučujući period, brzo stigla do 3:0, a onda u osmom gemu, novim brejkom, dokrajčila Muhovu.

Džesika je u odličnoj formi, ovo joj je 15. pobjeda na posljednjih 16 mečeva, a jedini poraz nanijela joj je upravo Sabalenka, u finalu Sinsinatija, uoči US opena.

Biće im ovo osmi međusobni duel, a Bjeloruskinja vodi sa 5-2 u pobjedama, prenosi "b92".