Muhova zaustavila Sabalenku

Karolina Muhova i Ćiven Dženg igraće u polufinalu na turniru u Pekingu. Drugi polufinalni par čine Špankinja Badosa i Amerikanka Kok Gof.

Čehinja je napravila iznenađenje i savladala Beloruskinju Arinu Sabalenku poslije tri seta 7:6 (7:5), 2:6, 6:4. Bio je to prvi poraz Sabalenke poslije 15 vezanih pobjeda i osvojenih titula na US openu i Sinsinatiju.

Muhova je u prvom setu spasila dvije set lopte u desetom gemu, došla je do taj brejka, a onda je sa 7:5 dobila ovaj dio igre.

Sabalenka je bila dominantna u drugom setu, kada je sa 6:2 poravnala rezultat. U odlučujućem setu Bjeloruskinja je vodila 4:2 sa brejkom viška, međutim onda je Muhova vezala četiri gema za konačan trijumf.

Rivalka u polufinalu biće joj domaća igračica Dženg, koja je poslije preokreta dobila mladu Ruskinju Miru Andrejevu 5:7, 6:0, 6:4.