Đoković preko Rusa za četvrfinale Šangaja

Srpski teniser, trenunto četvrti na svijetu, Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale pretposljednjeg mastersa sezone u Šangaju. On je sa 2:0, po setovima 6:3, 6:2, savladao Rusa Romana Safiulina.

Počeo je Đoković u sličnom ritmu kako je završio jučerašnji meč. Jako, agresivno, pokušao je da oduzima vrijeme na udarcima svom protivniku.

Snalazio se Safiulin na početku, čak je i dobro uzvraćao pa je Đoković morao i da spašava vezane brejk lopte u prvom setu.

U osmom gemu prvo seta Srbin je napravio prvi brejk kojim je ''zaključao'' prvi set i odveo ga na svoju stranu – 6:3.

Forhend je u ovom meču radio savršeno. U fazi napada, a isto tako i prilikom odbrane, pronalazi su ti udarci dubinu te su Rusu, koji ne voli da igra daleko od osnovne linije, priređivali velike probleme.

U drugom setu izgledalo je to dosta lakše, kao i što sam rezultat govori.

Jedan brejk na početku te drugi u petom gemu seta riješili su svako pitanje pobjednika u ovom meču.

Četvrti teniser planete osvojio je drugi set poprilično ubjedljo – 6:2.

U četvrtfinalu, Novak Đoković ukršta rekete sa Jakubom Menšikom koji je napravio iznenađenje i savladao Grigora Dimitrova poslije tri odigrana seta.

Biće ovo prvi međusobni duel Srbina i Čeha.