Đoković ''pregazio'' Kobolija za osminu finala Šangaja

Najbolji teniser svih vremena Novak Đoković nije imao previše problema protiv Italijana Flavija Kobolija. Srbin je slavio ubjedljivo sa 2:0, po setovima 6:1, 6:2

Srpski teniser rutinski je upisao novu pobjedu u Šangaju.

Ušao je Nole fokusirano od početka meča. Nametnuo je jak ritam koji Koboli nije mogao da isprati.

Nije Italijan  navikao na ovako visok nivo tenisa od prvog poena u meču.

Prava teniska klinika trenutno četvrtog tenisera svijeta koji je za 29. minuta osvojio prvi set sa 6:1.

Drugi set, bar po broju osvojenih gemova, prošao je bolje za 22-godišnjaka. Međutim, Koboli nije imao šanse da ugrozi Đokovića.

Novak je nastavio sa igrom iz prvog seta. Čistio je linije što je dodatno povećavalo frustraciju kod Kobolija.

Đoković je drugi set osvojio sa 6:2 i tako ''bukirao'' svoje mjesto u osmini finala pretposljednjeg mastersa u sezoni.

Đokovićev naredni protivnik biće Rus Roman Safjulin koji je u svom meču bio bolji od Amerikanca Fransesa Tijafoa poslije tri odigrana seta.