Brutalni Đoković ''pomeo'' Runea za četvrtfinale

Drugi reket svijeta nastavlja da grabi dalje. Srpski teniser Novak Đoković pobijedio je Danca Holgera Runea sa 3:0 po setovima 6:3, 6:4, 6:2.

Znate kako ide jedna od starih izreka u sportu – često oni podređeni izgube u svlačionici – e pa upravo to se desilo sa Dancem u prvom setu.

Nole je prvi dio igre za 29 minuta odveo na svoju stranu – 6:3. Rune je izgledao izgubljeno i bez previše rješenja. Skoro da ništa nije funkcionisalo, tako da Srbin nije imao većih problema.

Drugi set je bio malo izazovniji. Đoković je imao i određenih problema sa stomakom, ali na kraju je ipak uspio da izgura bez prevelikih ođštećenja. Trenutno drugi teniser svijeta osvojio je set sa 6:4, a moglo je da se završi i ranije samo, ali je na svoj servis spasio nekolicinu brejk lopti.

Krajem drugog seta Đoković je ušao i u klinč sa publikom, ali to nije ništa novo kada je u pitanju London.

Treći set, rezultatski i najlakši. Odmah na startu Srbin je došao do brejka. Rune je imao priliku da vrati brejk, ali Nole nije dao. Poslije toga sve je bilo kao šetnja u parku.

U četvrfinalu Novaka čeka duel sa Aleksom De Minorom.