Blokbaster u finalu Pekinga: Siner protiv Alkaraza

Janik Siner je drugi finalista turnira u Pekingu.

Najbolji teniser svijeta je posle 127 minuta igre pobijedio 96. igrača svijeta, Junčaoketea Bua, 6:3, 7:6 (1).

Tako je Kinez po drugi put zaredom zaustavljen u polufinalu, pošto je do plasmana među četiri najbolja stigao i prošle nedjelje u Hangžuu.

Siner je bio veliki favorit i sve te priče oko žalbe WADA u doping aferi koja trese tenis posljednjih nekoliko nedjelja, nisu ga dekoncentrisale.

Teniseru iz Južnog Tirola je bio dovoljan jedan brejk u početnom setu za 4:2 da povede u meču.

Nije na 5:2 iskoristio dvije set lopte, ali je zato iskoristio ukupno treću za 6:3.

Bu je nošen podrškom sa tribina pružio veći otpor u drugom setu, nije dozvolio brejk, ali je Siner bio siguran u taj-brejku koji je dobio rezultatom 7:3.

Tako ćemo u finalu u srijedu gledati duel prvog i trećeg na svijetu, Sinera i Alkaraza, biće im to jubilarni, deseti okršaj, Španac u pobjedama vodi sa 5:4.

Španski teniser je nešto ranije bio bolji od Rusa Danila Medvedeva, 7:5, 6:3.