Sportovi na vodi

Lana Pudar vicešampionka Evrope (VIDEO)

Lana Pudar, najbolja bosanskohercegovačka plivačica osvojila je večeras srebrnu medalju na Evropskom seniorskom prvenstvu u Beogradu.

Reprezentativka Bosne i Hercegovine finalnu trku u disciplini na 200 metara delfin plivala je u stazi broj šest i nastup okončala sa vremenom 2:08.15. Bila je ovo njena jubilarna 20 medalja u karijeri na velikim takmičenjima. Zlatnu medalju osvojila je Dankinja Helena Bach Rosendahl s vremenom 2:07.88 sekundi,

Lana Pudar je u jučerašnjem polufinalu dionicu od 200 metara isplivala za 2:10.39, što je bilo ravno tri sekunde sporije od pobjednice prvog polufinala, takođe Helene Rosendahl Bach i dovoljno za drugo mjesto u polufinalu.

"Mostarska sirena" na Evropskom prvenstvu u Beogradu je nastupila i u finalu dsicipline na 100 metara delfin i osvojila osmo mjesto.

Evropsko seniorsko prvenstvo u glavnom gradu Srbije bila je posljednja provjera Lane Pudar pred nastup na predstojećim Olimpijskim igrama u Parizu.