Sportovi na vodi

Ismail Barlov izborio finale Paraolimpijskih igara

Ismail Barlov plivački reprezentativac Bosne i Hercegovine plasirao se u finale Paraolimpijskih igara u Parizu.

Iako ima samo 13 godina najbolji paraplivač Bosne i Hercegovine jutros je uspješno prošao kvalifikacije i sa prve pozicije izborio plasman u finale.

Ismail Barlov je trku na 50 metara prsno završio sa vremenom 1:04.06. Drugo mjesto u njegovoj grupi zauzeo je Meksikanac Tronco Sančez sa 3,27 sekundi zaostatka za bh. predstavnikom, dok je treće mjesto zauzeo njegov sunarodnjak Zarate Rodrigez sa zaostatkom 5,91.

Ukupno, računajući obje polufinalne trke, Barlov je zabilježio treće vrijeme od svih takmičara i tako istakao kandidaturu za borbu za medalju u večerašnjem super finalu.

Finale je na rasporedu večeras od 18.35 uz direktan TV prenos na BHT.