Sportovi na vodi

Prvo seniorsko finale: Mlada Iman Avdić osma u Evropi

Iman Avdić mlada reprezentativka Bosne i Hercegovine osvojila je večeras osmo mjesto na Evropskom seniorskom prvenstvu u Beogradu u disciplini 400 metara kraul.

Članica Plivačkog kluba Sport time iz Sarajeva, koja još uvijek nema punih 17 godina i još uvijek je juniorka, plivala je večeras svoje prvo seniorsko finale na velikim međunarodnim takmičenjima, te tako ostvarila svoj najbolji rezultat, ali i definitivno najavila blistavu karijeru na seniorskom nivou.

Iman Avdić nastup u finalu završila je sa rezultatom 4:21:95.

Zlatnu medalju osvojila je Mađarica Ajna Kesely ispred Čehinje Barbore Seemanove koja je vodila 350 metara, dok je bronzu osvojila Portugalka Francisca Martins.

U jutrošnjem polufinalu Iman Avdić je bila sedmoplasirana sa rezultatom 4:17.13. Na ovogodišnjem Evropskom seniorskom prvenstvu ranije je izborila i polufinale u disciplini 200 metara mješovito, te 200 metara delfin.