Sportovi na vodi

Čudesni Ismail Barlov osvojio srebro na POI u Parizu (VIDEO)

Ismail Barlov plivački reprezentativac Bosne i Hercegovine zauzeo je drugo mjesto i osvojio srebrenu medalju u finalnoj trci na 50 metara prsno (kategorija SB2) na Paraolimpijskih igara u Parizu.

Iako ima samo 13 godina najbolji paraplivač Bosne i Hercegovine u žestokoj i mnogo starijoj konkurenciji (osam plivača) ostvario je veliki rezultat. Imao je vrijeme 1:02,74, što je bilo brže nego jutros u kvalifikacijama. Ovo je prvo individualno olimpijsko odličje za jednog takmičera iz BiH ikada. Ispred njega je završio samo Meksikanac Arnulfo Kastorena.

Podsjetimo, Ismal je jutros je uspješno prošao kvalifikacije i sa prve pozicije izborio plasman u finale. Barlov je jutros trku na 50 metara prsno završio sa vremenom 1:04.06. Ukupno, računajući obje polufinalne trke, Barlov je zabilježio treće vrijeme od svih takmičara.