Nova medalja za Srbiju na OI: ''Orlovi'' razmontirali Njemačku

Košarkaši Srbije pobijedili su Njemačku i tako osvojili novu medalju za svoju državu. Bili su bolji od Nijemaca rezlutatom 93:83.

Reprezentacija Srbije uspjela je da donese novu medalju za svoju državu. Bila je ovo sjaja predstava srpskih košarkaša koji su od početka do kraja uspostavili svoj ritam koji nisu napuštali do samog kraja.

Zaslužena pobjeda. Srbija je vodila od samog početka i tu prednost nije ispuštala.

Kapa dole za ove momke koji su poslije onakve utakmice i onakvog ishoda u polufinalu skupili snage i danas pokazali veliki karakter te svojoj naciji donijeli još jednu medalju i omogućili još jedan povod za slavlje.

KRAAAJ. Srbija ima novu medalju - 93:83.

Koševi na obe strane, ali ni Srbija ne da prednost.

IV ČETVRTINA

treće četvrtine i Srbija vodi - 72:63.

Nijemci pronalaze neke trojke i pokušavaju da ne dozvole Srbiji da se u potpunosti odlijepi i odvede utakmicu prije vremena na svoju stranu.

Prelijepa igra srpki košarkaša na oba koša. Rapsodija na parketu u svakom smislu te riječi. Nalaze se trenuto na najvećih +19.

Ponovo u sjajnom ritmu Srbija na po;etku drugog poluvremena. Posebno za pohvalu je igra u odbrani.

III ČETVRTINA

''Orlovi'' na pauzu idu sa prednošću - 46:38.

U ovom momentu je realiyacija na terenu malo stala i to sa obe strane. Neki šutevi koji su pogađani u prvoj četvrtini sada ne prolaze kroz koš.

Raste prednost srpskih košarkaša koji izgledaju dosta svježije od Nijemaca.

II ČETVRTINA

Sigurna četvrtina srpski košarkaša - 30:21.

Raspoloženi šuteri na obe strane. Ono što je dobro jeste da Srbija pokazuje tu želju da današnju utakmicu odigra na maksimumu. Od samo starta izabranici Svetislava Pešića vode.

Dobro otvaranje utakmice sa strane reprezentacije Srbije. Čini se, bar za sada, da je SAD arhiviran.