Borcu potrebni produžeci za slavlje nad Zlatiborom u gostima

Košarkaši Borca pobijedili su na gostovanju ekipu Zlatibora sa 93:90 u drugom kolu ABA 2 lige.

Banjalučani su na startu utakmice poveli sa 13:7, pa je domaći tim prvo prišao na 15:13, a zatim i preokrenu poenima Marka Kovačevića na 23:22, no Srđan Gavrić se pobrinuo da Borac vodi nakon deset minuta sa 26:23.

Tajron Heris je odvojio Banjalučane na 35:26, da bi kasnije Vuk Bošković i Darko Talić odvojili goste na 46:29. Na kraju prvog poluvremena je bilo 51:37, a Borac je nastavio sa sjajnom igrom i otišao je na 62:43.

Još jedan period su gosti održavali vođstvo, nakon čega je domaći tim uspio da se totalno vrati u duel i do kraja treće četvrtine priđe na 70:61.Borac je dao poene za 72:61, a tada kreće serija Zlatibora za nevjerovatni preokret na 73:72.

Uslijedila je neizvjesna završnica, Uroš Paunović je domaćinu donio 80:79, al je na drugoj strani poentirao Heris za 81:80. Četiri sekunde prije kraja Zlatibor je dobio tri slobodna bacanja, od kojih je Marko Kovačević iskoristio samo jedno za 81:81 i otišlo se u produžetke.

Banjalučani su bili bolji u dodatnih pet minuta i preko Gavrića su otišli na 91:85 i na kraju su slavili sa 93:90.

Najefikasniji na meču bio je Brano Đukanović s 22 poena, kod pobjednika Đorđe Topolović je imao 21 poen.

U narednom kolu Borac dočekuje Šibenku, a Zlatibor gostuje Iliriji.