Borac pobjedom krenuo u ABA 2 ligi

Košarkaši Borca pobijedili su ekipu Ilirije na gostovanju sa 70:62 u prvom kolu ABA 2 lige.

Po novom formatu ABA 2 lige timovi su podijeljeni po četiri u četiri grupe i Banjalučani su već ostvarili veoma bitnu pobjedu i to na gostovanju. Gašper Škorjanc je donio domaćinu prednost na početku od 19:10, pa je Darko Talić smanjio do kraja prve četvrtine na 20:16.

U jednom trenutku Ilirija je vodila sa 26:19 na šest i po minuta do kraja prvog poluvremena. Domaći tim više nije postigao koš, a Borac je uspio da sjajnom serijom od 14:0 preokrene na 33:26, penosi meridian sport.

Kristijan Ateljević se pobrinuo da njegov tim ode na 47:37, no Kur Jukuč je to smanjio na 50:46 i pred posljednjih deset minuta bilo je 52:46. Ni u jednom momentu četvrtog perioda Borac nije dopustio rivalu da se više približi, održavali su prednost i na kraju slavili sa 70:62.

Najefikasniji na meču bio je Vuk Bošković koji je imao 21 poen, na drugoj strani Anej Orel je dao 16 poena.

U narednom kolu Borac gostuje Zlatiboru, a Ilirija gostuje Šibenki.