Zrinjski "sredio" Široki Brijeg i preuzeo prvo mjesto na tabeli

Fudbaleri Zrinjskog upisali su uvjerljivu pobjedu u hercegovačkom derbiju protiv Širokog Brijeg igranom večeras na stadionu „Pod Bijelim brijegom“.

U susretu 8. kola WWin lige „plamići“ su slavili rezultatom 3:0 i preuzeli lidersku poziviju na tabeli.

Gosti su se uspješno branili do 28. minute kada je za 1:0 pogodio Fran Topić. Zrinjski je uduplao prednost u 82. minuti golom Nardina Mulahusejinovića.

Za konačnih 3:0 u 85. minuti glavom nakon udarca iz kornera pogodio je Hrvoje Barišić.

Zrinjski je trenutno prvi na taveli sa 16 bodova. Isti učinak ima i drugo Sarajevo uz nešto slabiju gol razliku. Slijede Posušje 14, Željezničar 13, Radnik 10, Velež…

Rezultati 8. kola: Radnik - Sloboda 2:0, GOŠK - Velež 0:4, Zrinjski - Široki Brijeg 3:0. U srijedu igraju: Sloga - Igman (16 sati), Posušje - Borac (18 sati), Sarajevo - Željezničar (20:30).