"Zmajevi" odradili trening pred meč sa Njemačkom

Fudbalski reprezentativci Bosne i Hercegovine odradili su danas u Butmiru službeni, odnosno posljednji trening uoči utakmice sa Njemačkom u okviru UEFA A Lige nacija.

Bosna i Hercegovina se do sada sa Njemačkom sastala dva puta i oba meča su bila prijateljska.

Prvi meč odigran je na Olimpijskom stadionu „Asim Ferhatović Hase - Koševo“ u Sarajevu 11. oktobra 2002. godine i završen je neriješenim rezultatom 1:1. Bh. tim je prvi došao do prednosti golom Elvira Baljića u 21. minutu, a izjednačenje gostima donio je Karsten Janker u 56. minutu.

U drugoj utakmici odigranoj 3. juna 2010. u Frankfurtu Nijemci su slavili rezultatom 3:1. I tad je do prednosti prvo došla reprezentacija Bosne i Hercegovine golom Edina Džeke u 15. minutu, a preokret Njemačkoj donose Filip Lam u 50. minutu, te Bastian Švajnštajger golovima iz penala u 73. i 77. minutu.

Meč Bosna i Hercegovina - Njemačka na programu je sutra od 20.45 sati na stadionu „Bilino polje“ u Zenici.