Vrgoč zaledio “Koševo“, Borac igra veliki derbi

U prve dvije subotnje utakmice šestog kola Wwin lige BiH nismo vidjeli pobjednika.

Prvo su Sloboda i Velež odigrali 1:1, dok je u večeršnjem terminu Posušje odnijelo veliki bod sa “Koševa“. Sarajevo je lovilo petu vezanu pobjedu, ali su Posušaci u dramatičnom remiju (2:2) odnijeli bod.

Bordo tim je poveo u prvom dijelu preko Gulijašvilija, a onda manje više kontrolisalo meč do finiša meča. U 80. minuti je Marić je pogodio za 1:1, a u sudijskom vremenu drama. Pavičić u drugoj minuti nadokande pogađa za 2:1 i činilo se da bodovi ostaju na “Koševu“. Ipak, u posljednjem napadu u 96. minuti Vrgoč je šokirao domeće za konačnih 2:0.

Danas se igraju još dva meča. Sloga dočekuje Široki Brijeg, dok večeras veliki derbi u Mostaru igraju Zrinjski i Borac, glavni pretendenti za titulu.

Sarajevo je vodeće sa 13 bodova iz pet utakmica, Posušje sada ima 11, dok je Željezničar treći sa 10. Treba reći da je Zrinjski odigrao svega tri, a Borac dvije utakmice.