UŽIVO: Borac izgubio na penale, ide u Ligu konferencija (FOTO/VIDEO)

Fudbaleri Borca izgubili su najvažniju utakmicu u istoriji kluba. Ekipa Ferencvaroša bila je prepreka za ispisivanja istorije i igranje grupne faze Lige Evrope.

Nakon 90. munta bilo je 0:0, a u produžecima 1:1. Penali su odlučili pobjednika, 2:3 je bio bolji mađarski tim.

Peta serija

Grahovac je pucao preko gola, 2:3 je za goste. Kraj! Ferencvaroš ide u Ligu Evrope, a Borac u Ligu konferencija.

Drugi produžetak

120' Kraj drugog produžetka. Gledaćemo izvođenje penala.

110' - Varga izjednačuje na 1:1 iz penala.

108’ - Penal za Ferencvaroš.

Prvi produžetak

105' Kraj prvog produžetka, još 15 minuta od istorije.

“Zelena čudovišta” izgubila kontrolu poslije premljenog gola

104' GOOOL Borac vodi 1:0. Ludnica na tribinama Gradskog stadiona. Kapiten Srđan Grahovac zabio je gol.

98’ - Dobra odbrana Manojlovića.

94' - Povreda Jove Lukića. Zamijenio ga je povratnik David Vuković.

91' - Počeo je prvi produžetak

Drugo poluvrijeme

90’ - Sudija je rekao da će se igrati još pet minuta nadoknade

84’ - Golova još nema, sve smo bliži produžecima.

71' - Gužva pred golom Borca. Nakon kornera za Ferencvaroš izgledalo je opasno, ali Manojlović nije savladan.

Transparent navijača Borca:

62’ - Bez nekih velikih dešavanja na terenu. Ponovo je utakmica ušla u monotoniju.

48’ - Ferencvaroš jako ušao u drugi dio.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

Prvo poluvrijeme

45' Kraj prvog poluvremena. Bez golova na odmor.

Povezana vijest: Arapski ulagači u svečanoj loži na utakmici Borca u Banjaluci (FOTO)

34' - Našao se domači tim ponovo u protivničkom šesnaestercu, Skorup je pokušao iz voleja, ali bio je neprecizan.

28' Pritisak Borca. Nekoliko dobrih šansi. Atmosfera se usijala.

25’ - Fudbaleri Borca teško prelaze svoju polovinu. Ova utakmica dosta podsjeća na ono što smo vidjeli u Budimpešti.

Pogledajte koreografiju na sjevernoj tribini:

17’ - Konačno pokušaj i domaćih. Srećković je pokušao, ali pravo u golmana gostiju Dibusa.

9’  Dosta miran početak utakmice. Uglavnom je lopta u posljednjim redovima i jedne i druge ekipe.

1' Počela je utakmica na Gradskom stadionu u Banjaluci.

U toku je nadmetanje navijača na tribinama.

Gostujući navijači navijaju punim glasom.

Možda vas zanima i ovo: "Zelena čudovišta" stižu u Banjaluku

Ovo je sektor koji je određen za gostujuće navijače. Očekuje se da bi ih do samog početka utakmice, ali i tokom utakmice trebalo još više doći.

Velike bezbjednosne mjere nisu dozvolile da svi uđu odjednom.

Atmosfera prije početka utakmice je sjajna.

SASTAVI:

Borac: Manojlović, Erera, Karolina, Majers, Vukčević, Grahovac, Skorup, Kulašin, Savić, Srećković, Lukić. Trener: Mladen Žižović.

Ferencvaroš: Dibus, Makrekis, Sise, Knester, Ramirez, Abu Fani, Romens, Maiga, Misiđan, Traore, Pešić. Trener: Paskal Jansen.