Totenhem pregazio "Čekićare"

​Fudbaleri Totenhema ubjedljivo su savladali Vest Hem rezultatom 4:1 u osmom kolu engleske Premijer lige.

Zaslužio je Totenhem ovaj trijumf. Bili su bolji od samog početka, iako za njih nije krenulo najbolje.

U prvih desetak minuta su imali već sedam kornera, ozbiljno pritiskali, ali je Vest Hem bio taj koji je došao do prednosti kada je Džarod Bouven ušao u kazneni prostor i poslao pas na drugu stativu koji je u mrežu uputio Mohamed Kudus u 18. minutu.

Brzo je sreća pogledala Totenhem pošto je lijepu akciju uspio da završi Dejan Kuluševski. Previše prostora je imao na svojoj desnoj strani, dovoljno da priđe, namjesti loptu i pogodi. Lopta je završila na jedno, pa na drugoj stativi i potom u golu. Rezultatom 1:1 se otišlo na odmor, a onda je došlo do brzopoteznog kraha "Čekićara".

Iv Bisuma je pogodio u 52., zatim je tri minuta kasnije došao autogol Alfonsa Areole, da bi u 60. Hjong Min Son riješio pitanje pobjednika.

Nervoza je pojela pojedince "Čekićara". Prije svega, potonuo je Mohamed Kudus koji je prvo faulirao Mikija van de Vena, šutnuo ga, a onda u obračunu i gužvi ošamario Nizozemca, kao i Rišarlisona.

Poslije VAR snimka, sudija Endi Medli ga je poslao u svlačionicu i sigurno ga čeka suspenzija od nekoliko duela.

Totenhem sada ima 13 bodova, Vest Hem ostaje na osam.