Široki Brijeg protiv Posušja prekinuo lošu seriju

Fudbaleri Posušja i Širokog Brijega otvorili su večeras na stadionu „Mokri Dolac“ deseto kolo WWin lige Bosne i Hercegovine.

Gosti sa „Pecare“ slavili su rezultatom 2:1 i tako prekinuli seriju loših rezultata. Širokobriježani su u ovaj meč ušli sa serijom od pet utakmica bez pobjede.

Gosti su poveli u 35. minuti. Lijep gol postigao je iskusni Zlomislić šutem sa skoro 30 metara udaljenosti.

Domaćini su izjednačili u drugom poluvremenu iz prve prave prilike. Kobiljar je nakon solo prodora uposlio Bešlića, koji je pogodio u 52. minutu.

Samo dvije minute kasnije sudija Kukić je pokazao na bijelu tačku, a siguran sa 11 metara bio je Stanić.

Ostale utakmice 10. kola igraju se sljedeća tri dana. U subotu se sastaju GOŠK – Sloboda i Sarajevo – Velež, u nedjelju Radnik – Sloga i Borac – Željezničar, a kolo će u ponedjeljak zatvoriti Zrinjski i Igman.

Na tabeli je prvi Zrinjski s 22 boda, slijede Borac (19), Sarajevo (18), Željezničar (17), Posušje (14), Široki Brijeg (13). Na začelju su Sloboda s 2 i GOŠK s 1 bodom.