Remi za kraj: Nijemci i Švajcarci podijelili plijen

Počelo je posljednje kolo grupne faze. Njemačka i Švajcarska su podijelile bodove – 1:1. Time su Nijemci prošli sa prvog mjesta, dok su Švajcarci sa druge pozicije otišli dalje.

Njemačka je konkretnije otvorila duel i uspostavila je dominaciju na samom startu. ’’Elf’’ je bio bolji i opasniji, a u 17. minutu su postigli pogodak.

Nakon odlične akcije domaćin je poveo. Ipak, nakon gledanja snimka, sudija je poništio gol zbog ranijeg faula Džamala Musijale u šesnaestercu.

Švajcarska je prvi put ozbiljnije zaprijetila u 28. minutu, kada je i viđen pogodak. Remo Frojler je sa lijeve strane šesnaesterca ubacio ka sredini, gdje je Dan Ndoj iz prve pogodio – 1:0.

Samo nekoliko minuta kasnije, Ndoj je bio veoma blizu da udvostruči međutim njegov udarac je završio pored gola.

Njemačka je u nastavku ponovo preuzela inicijativu, no nije bilo promjena i na pauzu se otišlo sa 1:0.

U drugom poluvremenu nastavljen je pritisak Nijemaca, međutim bez nekih konkretnih prilika.

A onda je džoker Njemačke Niklas Filkrig ponovo donio radost svojoj ekipi. U 92. minuti on je donio izjednačenje i prvo mjesto svojoj reprezentaciji u Grupi A.