Remi Sparte i Štutgarta, Brest srušio Lajpcig

Fudbaleri Bresta deklasirali su ekipu Salzburga na gostovanju s 4:0 u drugom kolu Lige šampiona.

Domaći tim je poveo u 11. minutu preko Samsona Baidoa, no poništen mu je gol zbog ofsajda. Kazna je uslijedila u 24. minutu preko Abdalaha Sime koji je doveo Brest u prednost od 1:0.

Od 66. do 75. minuta je uslijedilo noćna mora za austrijski tim. Prvo je Mahdi Kamara zatresao protivničku mrežu za 2:0, pa je pet minuta kasnije Sima dao drugi gol za 3:0, da bi Matijas Pereira Lage postavio konačnih 4:0.

U drugom meču koji se igrao u istom terminu Štutgart i Sparta Prag su remizirali 1:1. Domaćin je poveo preko Enco Miloa u sedmom minutu, da bi u 32. minutu Kan Kairinen postigao fantastičan pogodak iz slobodnog udarca za 1:1.