Poluvrijeme na "Marakani": Zvezda u zaostatku za dva gola

Fudbaleri Crvene zvezde trenutno igraju meč 1. kola nove sezone Lige šampiona a nakon prvih 45 minuta Benfika vodi sa 2:0.

Portugalci su poveli iz praktično prve prave prilike. Igrao se deveti minut meča kada je lopta došla do Anhela di Marije na lijevoj strani, on je preciznim pasom uposlio Vangelisa Pavlidisa koji se sjurio u kazneni prostor Zvezde.

Brzonogi Grk je loptu prebacio na drugu stativu gdje je bio Mehmed Akturkoglu koji ju je pospremio u mrežu.

"Crveno-bijeli" su uzvratili tri minuta kasnije dobrom šansom preko Radeta Krunića koji je sve dobro uradio kako treba osim završnog udarca koji nije bio lagan zalogaj za golmana Anatolija Trubina.

Nije ekipa Vladana Milojevića odustajala od pritiska a nova gužva pred golom gostiju viđena je u 18. minutu kada je Bruno Duarte opet na muke stavio Trubina.

Uslijedio je nešto mirniji dio meča koji nije potrajao dugo.

Perfektan udarac sa ruba šesnaesterca izveo je Orkun Kokču u 29. minutu poslavši loptu uz desnu stativu ostavivši čuvara mreže Zvezde Omrija Glazera samo da je isprati pogledom.

Nije Benfika sjajano otvorila ovu sezonu ali kvalitet ekipe Brune Lage je ipak večeras došao do izražaja jer od početka kontrolišu dešavanja na ovom meču.

Mogao je Mirko Ivanić u 40. minutu da smanji zaostatak ali njegov snažan udarac ipak nije bio dovoljno precizan.