Pobjednik odlučen u drugom poluvremenu: Borac rutinski sa Posušjem

Fudbaleri Borca rutinski su savladali ekipu Posušja. ''Crveno-plavi'' su slavili rezultatom 0:2.

Borac je počeo autoritativno, odmah je uspostavio svoj ritam.

Imao je Borac više prilika u prvom poluvremenu, no nakon 45 minuta nije bilo golova na Mokrom Docu.

Prvu šansu gosti su imali u devetoj minuti kada je Dino Skorup šutirao iz slobodnog udarca, a Marko Galić lagano otklonio ovu opasnost po svoj gol.

Najbolju šansu Borac je imao u 28. minuti najraspoloženiji u gostujućoj ekipi Enver Kulašin koji je dobro šutirao ali je Galić ponovo intervenisao i loptu poslao u korner.

Uzvratilo je Posušje minut kasnije preko Vinka Rozića, no njegov udarac nije bio problem za Filipa Manojlovića.

Tako se na odmor otišlo bez golova - 0:0.

Borac je nsatsvio sa pritiscima u drugom dijelu.

Nagrada je došla u 70. minuti kada je Kulašin donio vodstvo svojoj ekipi. Dvanaest minuta kasnije, tačnije u 82. minuti, Despotović je riješio pitanje pobjednika i tako obezbijedio tri poena ''crveno-plavima'' za prekid jednog crnog niza rezultata.

Poslije ove pobjede Banjalučani imaju 10 bodova.