Petković stigao Oršića na listi najboljih strijelaca Dinama

Pogotkom koji je potvrdio pobjedu Dinama u gostujućoj pobjedi (2:0) protiv Salzburga u Ligi prvaka, Bruno Petković stigao je Mislava Oršića na listi najboljih strijelaca "modrih" u evropskim takmičenjima.

Obojica sada imaju po 28 golova u evropskim takmičenjima. Petković je ušao u igru u 78. minuti i šest minuta kasnije pogodio za 2:0 i potvrdu velike pobjede zagrebačke ekipe. Slaven Zambata i Igor Cvitanović su postigli 15 golova, dok su po 13 pogodaka zabili Arijan Ademi, Sammir i Hilal Soudani.

"Odličan je osjećaj, ali primarna su tri boda. Ova tri boda su veliki vjetar u leđa. Nikad nisam bio tip koji previše gleda statistiku i obazire se na takve stvari. Drago mi je da mogu pomoći, lijepo je zabiti gol, ali uvijek sam bio isti igrač i uvijek ću biti tip osobe koji će preferirati tri boda”, rekao je Petković poslije utakmice.