"Petardu" Galaksija režirao Dejan Joveljić

​Reprezentativac Srbije, Dejan Joveljić, potvrdio je u noći između subote i nedjelje da se nalazi u sjajnoj golgeterskoj formi. Fudbaler Los Anđeles Galaksija postigao je dva gola u ubjedljivoj pobjedi svog tima nad Kolorado Rapidsima rezultatom 5:0 u prvom meču osmine finala plej-ofa MLS lige.

Srbin je prvi pogodak postigao u 32. minutu kada je poslije centaršuta Puđa iz kornera sjajno reagovao glavom sa desetak metara i matirao nekadašnjeg golmana Mančester Sitija, Zakarija Stivena.

Galaksi je u razmaku od samo dva minuta postigao dva gola, pogodio je Nelson u 52, a zatim i Puđ u 54. minutu poslije pravovremenog dodavanja Joveljića.

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde upisao se među strijelce i u 75. minutu kada je prevario svog čuvara i odmjerenim udarcem postigao svoj drugi pogodak.

Konačan rezultat postavio je Puđ u 87. minutu.

Dejan Joveljić je sinoć stigao do brojke od 17 golova na 29 nastupa ove sezone, dok je na to dodao i šest asistencija.

Druga utakmica Kolorada i Los Anđeles Galaksija igra se 2. novembra, prenose "Sportske".