Perez heroj Viljareala, remi Las Palmasa i Betisa

Fudbaleri Viljareala slavili su na gostujućem terenu protiv Espanjola 1:2 (1:1) u sedmom kolu španske La Lige.

Nije ovo bila utakmica koja će se pamtiti, to se mora reći. Vodila se bitka na sredini terena, ni jedna ni druga ekipa kao da nije htjela da napadne i da se otvori, ali je kraj prvog dijela igre bio sjajan.

Domaći su poveli pogotkom Karerasa u prvom minutu nadoknade, ali je Viljareal izjednačio i to golom Ajozea Pereza u šestom minutu nadokande.

Djelovalo je da će ovakav kraj prvog dijela igre donijeti zanimljivo drugo poluvrijeme, ali to nije bio slučaj. Opet smo gledali isto, sa tim da je u 63. Perez ponovo bio u glavnoj ulozi, došao je do lopte i sa ivice kaznenog prostora savladao Hoana Garsiju za ispostaviće se, konačnih 2:1.

U drugom meču u istom terminu Las Palmas i Real Betis su remizirali 1:1 (1:1).

Las Palmas je poveo u devetom minutu kada je na drugoj stativi bio Alberto Moleiro i lako je dao gol, a gosti su izjednačili u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena kada je Asane Diao pobjegao odbrani domaćina, a onda nesebično uposlio Đovanija Lo Selsa.

U drugom poluvremenu kvalitet je opao, pa su obje ekipe morale da se zadovolje bodom.