Odbojkaši BiH izborili finale Paraolimpijskih igara

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci plasirala se u finale Paraolimpijskih igara u Parizu.

Najtrofejniji bh. sportski kolektiv savladao je u polufinalnom meču reprezentaciju Njemačke uvjerljivim rezultatom 3:0.

Meč je trajao sat i 17 minuta, a reprezentacija Bosne i Hercegovine slavila je po setovima 25:23, 25:6, 31:29. Izabranici selektora Ifeta Mahmutovića tako su osigurali svoju ukupno 28. medalju na velikim takmičenjima.

Zagarantovano im je srebro, a u finalu za zlato igraće protiv pobjednika meča Irana i Egipta.

Najbolji je reprezentaciji BiH bio je Mirzet Duran sa 17 osvojenih poena. Pratio ga je Safet Alibašić sa 13, dok je Ermin Jusufović dodao 10.