Minimalac Radničkog: Mornar pao u Kragujevcu (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca pobijedili su barski Mornar rezultatom 1:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija, prvoj utakmici kluba u evropskim takmičenjima.

Kragujevčani su bili mnogo bolji rival u prvih 45 minuta igre, ali nisu uspjeli da iskoriste nekoliko dobrih prilika.

Radnički je bolju igru konačno krunisao u 71. minutu. Kilijan Bejvis je centrirao, a Milan Aleksić udarcem glavom poslao loptu u mrežu Barana.

Revanš meč igra se u srijedu 31. jula u Podgorici.

Pobjednik dvomeča će u trećem kolu igrati protiv boljeg iz duela Pakš (Mađarska) - AEK Larnaka (Kipar). Mađari su mnogo bliži prolazu pošto su večeras kao domaćini pregazili Kiprane rezultatom 3:0.