Mesi prvi put u karijeri propustio finale

Finale američkog Kupa bilo je 42. u karijeri Lionela Mesija i prvo u kojem nije mogao da nastupi.

Ispostavilo se da će morati da sačeka na 30. trofej u kup takmičenjima, jer bez njega Inter nije uspeo da unese prvi pehar u prostorije kluba. U sred Majamija radovali su se gosti iz Teksasa: Inter Majami – Hjuston Dajnamo 1:2 (0:2).

Pored Mesija, koji je doživio povredu u prethodnom meču MLS-a, za ekipu Herarda "Tate" Martina nije mogao da igra ni Đordi Alba.

Dajnamo je već na poluvremenu imao dva gola prednosti, poveo je u 24. minutu golčinom Grifina Dorsija, a devet minuta kasnije već je bilo 0:2. Deandre Jedlin je skrivio jedanaesterac, a Amin Basi obradovao Džejmsa Hardena i manju grupu navijača Hjustona na tribinama, piše "Sport klub".

Martino se u drugom poluvremenu odlučio za najboljeg strijelca u istoriji MLS fudbala, Džozefa Martineza, ali napadač iz Venecuele nije imao dovoljno vremena da vrati Majami u igru. Uspio je samo da ublaži poraz pogotkom u nadoknadi vremena.