Luda noć Mesija: Tri gola i dvije asistencije u istorijskom trijumfu Argentine

Kakva noć za Lionela Mesija! Na dan kada je prvi put zaigrao fudbal u seniorskoj konkurenciji i debitovao za Barselonu tog 16. oktobra 2004. godine, najboji argentoinski fudbaler ikada odigrao je meč za pamćenje i sa tri gola i dvije asistencije srušio Boliviju u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo - 6:0 (3:0).

Mesi je postigao svoj 10. het-trik u dresu nacionalnom tima, dok je istovremeno pretekao Iranca Alija Daeija na listi najboljih strijelaca u dresu reprezentacije.

Leo je stigao do brojke od 110 golova za Gaučose na 189 utakmica, uz podsećanje da je prvi pogodak postigao davnog 3. januara 2006. godine na utakmici sa Hrvatskom. Daei je ostao na 109, a na prvom mjestu je Kristijano Ronaldo sa 132 gola.

Mesi je utakmicu otvorio golom u 19. minutu, da bi do polovremena usledile dve asistencije za Lautara Martineza u 43. i Hulijana Alvareza u 45+3. minutu.

Almadin pogodak u 69. minutu bio je jedini u kom Mesi nije učesvovao, da bi as Intera iz Majamija u 84. i 86. minutu još jednom digao Monumental na noge i natjerao publiku da mu po ko zna koji put kliču.

Argentina je i dalje prva u kvalifikacionoj grupi i samo čudo može da ih ostavi bez Svjetskog prvenstva poslije ove istorijske pobede, najubjedljivije u kvalifikacijama za Mundijal. Imaju 22 boda iz 10 utakmica, dok se na drugom mjestu nalazi Kolumbija sa tri boda manje.