Liga nacija: Srbija izdržala test protiv šampiona Evrope

Fudbaleri Srbije remijem su počeli nastup u Ligi nacija pošto su večeras u 1. kolu Grupe 4 elitne A divizije odigrali 0:0 sa Španijom u Beogradu.

Dočekali su "orlovi" aktuelnog šampiona svijeta u u značajno izmijenjenom sastavu jer je samo 12 igrača koji su igrali na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj istrčalo večeras na travnjak stadiona "Rajko Mitić" u Beogradu.

Najbolju šansu na meču imao je Luka Jović u 35. minutu kada se našao sam ispred gola Španaca i na opšte zaprepaštenje svih loptu poslao pored gola.

Imali su i Španci šanse da dođu gola, pogotovo u drugom poluvremenu ali izabranici Dragana Stojkovića Piksija izdržali su sve nalete gostiju.

Od prvog minuta je šansu dobio po desnom boku Kosta Nedeljković, debitovao je Jan Karlo Simić u nastavku, baš kao i nešto stariji Kristijan Belić.

Iako je Stojkovič dobio zvižduke prije meča, navijači su bili zadovoljni igrom "orlova" pa ostaje žal što ovakav tim i igra nije viđena na EP u Njemačkoj.

Srbija u nedelju igra meč protiv selekcije Danske u Kopenhagenu. Danci su večeras sa 2:0 pobijedili Švajcarsku.