Liga Evrope: Španci odnijeli puni plijen iz Beograda

Odigrani su prvi mečevi trećeg kola Lige Evrope.

Zbog ratnog sukoba na Bliskom istoku jedan meč je odigran u Beogradu. Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su u glavnom gradu Srbije nominalnog domaćina Makabi iz Tel-Aviva rezultatom 2:1.

Golove za španski klub postigli su Đon Pačeko u 19. i Serhio Gomez u 64. minutu. Jedini pogodak za Makabi djelo je Dor Turgemana u 82. minutu.

Makabi je meč završio sa igračem manje pošto je Ošer Davida u 88. minutu zaradio drugi žuti karton.

Roma je na domaćem terenu savladala Dinamo Kijev rezultatom 1:0 golom Artem Dovbik iz penala u 23. minutu.

Rezultati trećeg kola LE: Ajntraht - RFS 1:0, Ferencvaroš - Nica 1:0, Mitjiland - Rojal Union 1:0, PAOK - Viktorija Plzen 2:2, Karabag - Ajaks 0:3.