Kramarić het trikom otvorio sezonu Bundeslige

Andrej Kramarić fudbalski reprezentativac Hrvatske odlično je otvorio novu sezonu njemačkog fudbalskog prvenstva sa sva tri pogotka za pobjedu svog Hofenhajma.

Hofenhaj je u prvom kolu dočekao novu bundesligašku ekipu, Holstein Kiel, a Andreju Kramariću trebalo je samo šest minuta da se upiše u strijelce, realiziravši kazneni udarac za vodstvo domaćina.

Igrala se 37. minuta kada je Kramarić povisio na 2:0, glavom iz blizine na ubačaj Bultera. Gosti su smanjili sredinom nastavka, da bi u 87. minuti Kramarić upotpunio svoj het trik i ispisao na semaforu 3:1. Machino je ubrzo pogodio za konačnih 3:2, a Kramarić je zamijenjen na ulasku u sudijsku nadoknadu.

Kramarić je ujedno postao i prvi igrač Hofenhajma koji je postigao gol ili asistirao za najmanje jedan pogodak u osam uzastopnih bundesligaških utakmica, kao i treći igrač u istoriji Bundeslige - nakon Gerda Milera i Klausa Fišera - koji je čak dva puta postigao tri ili više pogodaka na otvaranju nove ligaške sezone.