Španija pokorila Evropu: Englezi opet gubitnici

Fudbaleri Španije pokorilu su Evropu. ''Crvena furija'' pobijedila je Englesku rezultatom 2:1.

Ono što se donekle i očekivalo u ovom finalu je da će Španija biti ta koja će imati posjed lopte. Odmah su preuzeli incijativu i kontrolisali igru, dosta se igralo na polovini Engleske.

Vidjeli smo dva veoma različita poluvremena. Prvi dio igre koji je bio dosta tvrd i neinspirativan i drugi dio u kome smo vidjeli pravi vatromet.

Španija je četvrti put na krovu Evrope.

90+ - Kraj utakmice. Španija je na krovu Evrope.

90' - Dani Olmo sa gol linije spašava svoju reprezentaciju.

86' - Fantastična akcija Španije i gol za novo vodstvo.

73' - GOOL. Kol Palmer zabija i dovodi utakmicu u egal.

66' - Nevjerovatna šansa za Španiju, mogli su da riješe utakmicu - Jamal je dobro pokušao, ali je Pikford odbranio.

55' - Morati se ukazala prilika, nije se proslavio u vrlo izglednoj poziciji. Poslao je loptu pored Pikforda.

49' - Španci su imali veliku priliku da uvećaju prednost, Dani Olmo je sa 11 metara iz čiste pozicije šutirao pored gola.

47' - GOOOL. Lamin Jamal je asistent, a Niko Vilijams je strijelac.

II POLUVRIJEME

45+ - Kraj prvog poluvremena.

42' - Bez grešaka, ali i bez prilika. Poprilično monotno.

29' - Šahovska partija dvojice selektora za sada protiče u remiju. Posjed lopte je do sada 70/30 za Španiju.

18' - Mali pritisak Engleza, ali bez konkretnih prijetnji po gol na kojem stoji Unai Simon.

10' - Španija polako uspostavlja svoj ritam. Englezi svi stoje iza lopte, na svojoj polovini.

4' - Za sada dosta tvrdo. Ekipe ispituju jedna drugu, bez konkretnih napada na gol.