Italija ugasila nade Hrvatskoj: Kraj za ''vatrene'' u posljednjim sekundama

Kakva završnica i kakva ludnica. Italija je u posljednjim sekundama izjednačila i tako prošla u nokaut fazu - 1:1.

Činilo se da će gol Luke Modrića u 54. minutu biti dovoljan "vatrenima", međutim, aktuelni prvaci Evrope nisu tako mislili.

Španija ide dalje kao prva sa devet bodova, Italija je druga sa četiri, Hrvatska treća sa dva, dok je Albanija posljednja sa jednim poenom. ''Vatrenima'' dva osvojena boda vjerovatno neće biti dovoljna za prolazak kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe.

Arbitar je produžio meč za osam minuta i činilo se da će ''kockasti'' uspjeti održati prednost. Ipak, u98. minutu, napadi Italije su se isplatili. Rikardo Kalafijori se zaputio na protivničku polovinu gdje je povukao loptu i potom ju poslao do otvorenog Matije Zakanjija, koji je šutem iz prve savladao nemoćnog Livakovića za 1:1, što je i ostao konačan ishod.

Mediji u Hrvatskoj sa nevjericom su izvijestili o remiju njihovog tima.

"Šok u 98. minuti. Italija izjednačila i srušila Hrvatskoj snove", naslov je Slobodn Dalmacije.

"Kakav šok! Italijani nam zabili u posljednjoj sekundi, teorija nas drži u igri", piše 24sata.hr.

"Hrvatska je na korak do ispadanja sa EURO", piše Index.

90+8 - GOOL za Italiju i kraj svih nadanja za Hrvatsku.

90+ - Još osam minuta nadoknade i prilike za Italiju da napravi nešto.

87' . Dobra prilika za Italiju, ali Skamaka kasni na ubačenu loptu i rezultat ostaje 1:0 za Hrvatsku.

74' - Izmjene kao na traci idu.

64' - Spaleti je pokušao da prodram svoju ekipu sa nekoliko izmjena. To u ovom momentu ne daje rezultate.

55' - GOL za Modrića. Hrvatska vodi 1:0.

54' - Modrić je šutirao penal, ali je Donaruma dobro odbranio.

II POLUVRIJEME

45+1 - Kraj prvog poluvremena. na semaforu 0:0.

45+ - Igraće se još jedan minut u prvom poluvremenu.

35' - Hrvatska konačno priprijetila golu Italije. Modrić je pokušao, ali je Donaruma izboksovao.

28' - Italija bolja i konkretnija

21' - Bez golova smo, ali nismo ni vidjeli neku posebnu šansu.

13' - Na početku duela gledamo ono što se i očekivalo - velika borba na sredini terena.

4' - Hrvatska je počela sa štoperskim tandemom kao u prvom meču Šutalo - Pogrančić, što znači da je Gvardiol opet pomjeren na bek.

I POLUVRIJEME

• HRVATSKA (4-3-3): Livaković – Stanišić, Šutalo, Pongračić, Gvardiol – Modrić, Brozović, Kovačić – Sučić, Kramarić, Pašalić
  • ITALIJA (4-2-3-1): Donaruma – Di Lorenco, Bastoni, Kalafjori, Darmijan – Barela, Žoržinjo – Raspadori, Pelegrini, Dimarko – Retegi