Granitna odbrana i majstorija Gulijašviliji dovoljni za pobjedu nad bezidejnim Borcem

U derbiju 7. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine između Borca i Sarajeva, slavili su gosti. "Bordo klub" je bio bolji rezultatom 0:1.

Počelo je dobro za domaćina i to neposredno nakon što je sudijska pištaljka označila početak utakmice.

Već u prvoj minuti nad Vukčevićem, a sudija je dosudio penal za Borac. Despotović je preuzeo odgovornost na sebe, ali je lopta otišla daleko iznad gola.

Nedugo zatim Sarajevo je kaznilo ovaj skup promašaj “crveno-plavih”. U 14. minuti Gulijašvili je sjab udarcem iz slobodnog udarca donio prednost svom timu, a Filip Manojlović je ostao nemoćan.

Od tog momenta Sarajevo je zaigralo dosta bolje. U 18. minuti poslije korner udarca Pavičić je pokusao glavom, ali je lopta otišla preko gola te nije bilo velike opasnosti po gol domaćina.

U 24. minuti najbolja šansa za Borac još od promašenog penala. Savić je dobro ubacio, Vukčević se ubacio ali je lopta pogodila spoljni dio mreže.

Utakmica je potom ušla u jedan mirniji period. Nije bilo previše šansi.

Prije odmora Amar Beganović je imao dobru priliku, Manojlović je ostao ukopan, ali je lopta prošla pored lijeve stative.

Sarajevo je izgledalo dosta pokretljivije, fluidnije u fazi napada.

Na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću gostiju - 0:1.

Žižović je na poluvremenu napravio trosteuku izmjenu. U igru su ušli Nikolov, Hrelja i Srećković.

Borac je morao da podigne ritam, a upravo je to i uradio. Despotović je šutao u 50. minuti, ali je Rockov dobro odbranio.

“Crveno-plavi” su krenuli dinamičnije, ali su vrlo brzo upali u sličnu monotoniju koja je vladala većim dijelom prvog poluvremena.

Igrala sw 74. minuta i bordo tim je mogao da riješi utakmicu. Solo prodor izveo je Gulijašvili, dugo vukao loptu, ali je na kraju pogodio prečku. Kapiten Sarajeva nije imao sreće, na kraju je iznudio samo korner.

Pokušao je Žižović sa dva napadača. Erera je izašao, a zamijenio ga je Bajde, ali ni to nije urodilo plodom.

Rezultat na kraju utakmice je ostao nepromijenjen - 0:1.

Sarajevo poslije novog trijumfa zauzima lidersku poziciju sa 16 bodova, dok Borac poslije četiri odigrane utakmice ima sedam bodova i trenutno zauzima šestu poziciju.