Golčina Estupinjana za TV špice (VIDEO)

Brajton je protiv Totenhema ostvario ubjedljivu pobjedu rezultatom 4:2.

Nakon tri utakmice bez pobjede Brajton je na veličanstven način prekinuo isti takav niz pobjeda Totenhema u Premijer ligi.

Brajton je na svom terenu bio više nego ubjedljiv. Do prednosti su došli već u 11. minuti kada je pogodak postigao Džek Hinshelvud. U 23. minuti Žoao Pedro je iskoristio jedanaesterac i Brajton je već imao velikih 2:0.

U 63. minuti Pervis Estupinjan je golčinom sa distance potpuno demotivisao Totenhem i donio nedostižnu prednost Brajtonu. A kada je u 76. minuti Pedro postigao svoj drugi gol, Totenhemu je prijetila katastrofa.

Uspjeli su gosti da ublaže poraz u završnici. Prvo je u Aleho Veliz u 81. minuti smanjio na 4:1, a pet minuta kasnije Ben Dejvis je postigao drugi gol za Totenhem.

Totenhem u sljedećem kolu dočekuje Bornmut, dok Brajton igra protiv Vest Hema, piše "MeridinaSport".