Galatasaraj u goleadi uspješniji od Elfsborga

Odigrane su dvije utakmice u trećeg kola UEFA Lige Evrope.

Ekipa Bode Glimta pobijedila je u gostima Bragu rezultatom 2:1. Gosti su poveli u 53. minutu golom Hakona Evjena. Izjednačio je u 64. minutu Sikou Nijakate, a trijumf Bodeu donio Viladsa Nilsena u sudijskoj nadoknadi.

Braga je od 67. minuta igrala sa deset fudbalera jer je drugi žuti karton zaradio Nijakate.

Fudbaleri Galatasaraja savladali su na domaćem terenu Elfsborg rezultatom 4:3. Strijelci za turski tim bili su Mauro Ikardi u 28., Isak Peterson (autogol) u 39., Baris Alper Jilmaz u 44. i Junus Akgun u 83. minutu

Za Elfsborg su pogađali Niklas Hult u 52., Majkl Baidu iz penala u 65. i Johan Larson u sudijskoj nadoknadi.