Fudbalerke SAD peti put olimpijske šampionke

Fudbalerke Sjedinjenih Američkih Država postale su peti put u istoriji olimpijskih šampiona pošto su u finalu savladale Brazil rezultatom 1:0.

Odlučujući gol dala je Malori Svanson u 57. minutu, nakon dodavanja Korbin Alberta.

Amerikanke su prije tri godine bile bronzane, a tužno su uspjele da se vrate na tron ​​prvi put poslije 2012. godine. Od 1996. do 2012. godine Amerikanke su osvojile četiri olimpijska zlata u nizu.

Danas se od dresa Brazila zvanično oprostila Marta, 38-godišnjakinja koja je najbolja strijelkinja u istoriji južnoameričke selekcije.

Marta je na 200 utakmica dala 119 golova, a danas je ušla u 61. minutu, ali nije uspjela da pomogne Brazilu da izbjegne poraz.

Bronzana medalja pripala je Njemačkoj koja je juče savladala Španiju rezultatom 1:0.