Fener slavio, Džeko i Tadić krenuli sa klupe

Fudbaleri Fenerbahčea savladali su ekipu Union Sen Žiloa s 2:1 u prvom kolu Lige Evrope.

Kada je sudio dao znak za početak utakmice, Portugalac Žoze Murinjo je ušao u istoriju kao prvi trener koji je vodio devet kluba u evropskim takmičenjima, a to su Benfika, Porto, Čelsi, Inter, Real Madrid, Mančester junajted, Totenhem, Roma i Fenerbahče.

Prvi gol na meču dao je Čanglar Sojundžu u 26. minutu, da bi u 77. minutu, nakon što je Edin Džeko uzeo loptu i pokrenuo napad, igrač gostujućeg tima nespretno reagovao i postigao autogol za 2:1.

Onda je Dominik Livaković odbranio penal Franji Ivanoviću, no u istom napadu gosti su smanjili na 2:1 preko Rosa Sajksa. Do kraja promjena nije bilo i turski tim je slavio s 2:1.

U istom terminu Rendžers je na gostovanju bio bolji od Malmea sa 2:0, prenosi Meridian.