Englezi se opet muče: Uspavanka u Dizeldorfu

U Dizeldorfu je u toku treća utakmica četvrtfinala Evropskog prvenstva između Engleske i Švajcarske, a rezultat nakon prvih 45 minuta glasi 0:0.

Englezi su promijenili formaciju za ovaj meč, Sautgejt je odlučio da igra sa trojicom igrača pozadi, ali to nije za sada dalo rezultata, iako se može reći da su u meč ušli sa mnogo više energije nego u predhodnim mečevima. Švajcarci, kao i od početka turnira su se postavili hrabro bez respekta prema još uvijek najvećem favoritu za titulu.

U prvom dijelu kako se i očekivalo nismo vidjeli previše rizika, pa tako ni većih prilika. I jedni i drugi su bili disciplinovani, prije svega u odbrani. Bilo je nekih poluprilika, ali su ti pokušaji uglavnom bili izblokirani.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli niti jedan udarac u okviru gola. Premalo za četvrtfinale, no svi vjeruju da ćemo u drugom barem vidjeti jedan gol.