Portugalci zaustavili "vatrene" na "Lužu"

Fudbalska reprezentacija Hrvatske poražena je večeras u Lisabonu u prvoj utakmici UEFA Lige nacija.

Utakmica na stadionu „Luž“ završena je rezultatom 2:1 u korist Portugala čime su se Ronadlo i društvo revanširali „vatrenima“ za poraz od prije nekoliko mjeseci u prijateljskoj utakmici ova dva tima.

Hrvatska je tako i dalje bez i jednog poraza u zvaničnim ogledima protiv Portugalaca koji su večeras na svom stadionu dominirali većim dijelom meča.

Domaćini su poveli već u ranoj fazi utakmice. Igrao se sedmi minut kada je fantastičnu akciju Portugala u gol pretvori Diogo Dalota. Mogla je Hrvatska do izjednačenja u 14. minutu, ali je Modrić pogodio vanjski dio mreže.

Međutim u 34. minutu Nuno Mendes je odlično pronašao Kristijana Ronalda, koji pogađa za 2:0. Bio je to jubilarni 900. gol Ronalda u dresu reprezentacije Portugala.

Hrvatskoj reprezentaciji nada se vratila u 41. minutu kada se Kramarić oslobodio Ignacija, uputuio centaršut, a loptu u vlastitu mrežu poslao Diogo Dalota.

U drugom poluvremenu Hrvatska je stajala nešto bolje na terenu, ali ipak to nije bilo dovoljno za remi ili preokret.