Debakl Igmana u Mostaru: Sedam golova Zrinjskog

Večeras je u Mostaru utakmicom između Zrinjskog i Igmana kompletirano 10. kolo WWin fudbalske lige Bosne i Hercegovine.

Gosti iz Konjica poveli su protiv „plemića“, a zatim doživjeli debakl. Poraženi su rezultatom 7:1.

Gosti iz Konjica poveli su u 10. minuti preko Mirsada Ramića, a ključni trenutak utakmice dogodio se sredinom prvog poluvremena kada je Igman ostao s igračem manje.

Almir Bekić dobio je prvi žuti karton u 22. minuti, a četiri minute kasnije i drugi isključujući. Zbog burne reakcije u svlačionicu je morao ranije i trener gostiju Husref Musemić.

Brojčanu prednost "plemići" su iskoristili u 32. minuti kada je za 1:1 pogodio Fran Topić.

U nastavku na terenu je postojala samo jedna ekipa. Redom su pogađali Marijan Ćavar (51'), Tomislav Kiš (53'), Nardin Mulahusejnović (71'), Mario Ćuže (77'), Matija Malekinušić (83') i još jednom Kiš (90').

Bila je to šesta uzastopna prvenstvena pobjeda Zrinjskog nakon koje se mostarski klub izdvojio na vrhu tabele sa 25 bodova. Drugi je Borac sa 22, a treće Sarajevo sa 21 bod.