Arsenal bacio Vilu na koljena

Fudbaleri Arsenala savladali su kao gosti Aston Vilu rezultatom 2:0 u meču drugog kola Premijer lige i tako su otvorili novu sezonu sa dvije uzastopne pobjede.

Aston Vila je imala tri odlične šanse da povede, dvije nije iskoristio Oli Votkins, a njegova zamjena Džon Duran je pogodio stativu u 64. minutu. Kazna za promašaje domaće je stigla samo tri minuta kasnije. Rezervista Leandro Trosar je dovio "tobdžije" u vođstvo, a poslije asistencije Bukaja Sake Tomas Parti je postavio konačan rezultat u 77. minutu.

Srpski reprezentativac Kosta Nedeljković, koji je prošlog vikenda debitovao za Aston Vilu, igrao je od 16. minuta umjesto povređenog Metija Keša.

Rezultati drugog kola: Aston Vila - Arsenal 0:2, Sautempton – Notingem Forest 0:1, Kristal Palas – Vest Hem 0:2, Brajton – Mančester Junjted 2:1, Fulam – Lester 2:1, Mančester Siti – Ipsvič 4:1, Totenhem – Everton 4:0. Sutra: Bornmut - Njukasl, Vulverhempton - Čelsi i Liverpul - Brentford.