Argentina zaustavila Hrvatsku u osmini finala SP

Hrvatska futsalska reprezentacija završila je svoj put na Svjetskom prvenstvu u Uzbekistanu u osmini finala.

Nakon poraza od Itajlanda i Brazila u prve dvije utakmice u Grupi B, Hrvatska je prolazak u osminu finala svjetske smotre osigurala visokom pobjedom nad Kubom u trećem kolu, a na red su stigli aktualni vlasnici svjetskog srebra, reprezentativci Argentine.

U dvoboju osmine finala u Taškentu, Argentina je povela nakon manje od dvije minute igre, kada je strijelac bio Brandi, ali izabranici Marinka Mavrovića čvrsto su se suprotstavili favoriziranom suparniku te se na odmor otišlo s tih 1:0 na semaforu.

Ipak, početkom drugog poluvremena Rosa je kaznio propust Jurline za povećanje prednosti na 2:0, što je Argentina uspjela sačuvati do kraja utakmice.

U četvrtfinalnim okršajima Svjetskog prvenstva u Uzbekistanu igraće Ukrajina - Venezuela, Brazil - Maroko, Kazahstan - Argentina i Francuska - Paragvaj.