Argentina na krilima Lautara srušila Peru

MAJAMI GARDENS - Fudbalska reprezentacija Argentine pobijedila je jutros selekciju Perua 2:0 u meču trećeg kola grupe A na Kupu Amerike.

Strijelac oba pogotka bio je Lautaro Martinez u 47. i 86. minutu. Branilac titule je mogao da dođe do ubjedljivije pobjede da je Leandro Paredes u 72. minutu realizovao jedanaesterac.

Argentina je grupu A završila na prvom mjestu sa tri pobjede bez primljenog gola, Peru je četvrti sa jednim bodom.

U drugom meču trećeg kola grupe A, fudbaleri Kanade i Čilea odigrali su neriješeno 0:0 u Orlandu. Čile je od 27. minuta imao igrača manje, pošto je Gabrijel Suazo dobio drugi žuti karton.

Kanada je remijem obezbijedila četvrtfinale Kupa Amerike, ima četiri boda u grupi A. Čile je treći u grupi sa dva boda.