Moto sport

Markez pobjednik Aragona, Banjaja nije završio trku

Vozač ekipe Gresini rejting Španac Mark Markez pobjednik je današnje trke u Moto GP šampionatu za Veliku nagradu Aragona.

Markez je do prve pobjede u ovoj sezoni, a 86. u karijeri stigao rezultatom 41:47.082. Ovo je bila prva pobjeda Markeza posle 1.043 dana.

Drugo mjesto osvojio je vozač Pramaka Španac Horhe Martin sa 4,789 sekundi zaostatka za pobednikom, a treći je bio još jedan Španac Pedro Akosta iz ekipe Red Bul Gasgas, koji je za Markezom kasnio nešto više od 14 sekundi.

Aktuelni svjetski šampion Italijan Frančesko Banjaja odustao je šest krugova prije kraja poslije sudara sa Aleksom Markezom iz ekipe Gresini rejsing, koji takođe nije završio trku. Aleks Markez je mlađi brat Marka Markeza, koji je danas pobijedio za VN Aragona.

Prvo mjesto u generalnom plasmanu vozača drži Martin sa 299 bodova, dok je Banjaja drugi sa 276.

Naredna trka u Moto GP šampionatu biće vožena 8. septembra za Veliku nagradu San Marina.