Željezničar golom Dangubića savladao Posušje

Fudbaleri Željezničara su u okviru 9. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine savladali Posušje rezultatom 1:0.

Rozić je u osmoj minuti pokušao sa distance, Muftić sigurno hvata. U 20. minuti Radovac hvata volej na 25 metara, lopta ide pored gola. Muftić u 22. minuti spašava „plave“ kada je Boban izašao sam pred gol, a Muftić sjajno odbranio.

U 25. minuti Dangubić se lijepim driblingom oslobodio čuvara, šutirao, ali je Marko Galić sjajno odbranio. Udarac Al Jabera iz 31. minute odlazi preko gola gostiju. Karamarkov udarac iskosa pored gola je označio kraj prvog dijela.

U 48. minuti prilika za goste. Nakon ubačaja iz prekida, Marić je iz dobre situacije šutirao preko gola. Minutu poslije Cvetanoski iskosa šutira pored gola. Željezničar je poveo u 55. minuti. Boljević je ubacio, a Filip Dangubić glavom pogodio za vodstvo „plavih“. Boljević u 62. minuti šutira preko gola.

Boljević opasno prijeti i u 77. minuti. Lijepo se okrenuo, snažno šutirao, ali lopta ide tik preko prečke. Dvije minute poslije Kobiljar šutira preko gola.

Narednu utakmicu Željezničar igra 7. oktobra protiv Borca. Susret u Banjaluci počinje u 18 sati.